Úvod Ubytování

Výlety a okolí

Rezervace Ceník
Víkendové pobyty Akce

Poukázky

Reference Kontakt
Telefon: +420 603 845 929

e-mail: alkiony@seznam.cz 

Výlety a okolí

Umístění pensionu v Mostku v Královéhradeckém kraji umožňuje konání výletů do zajímavých míst v blízkém i vzdáleném okolí. V Mostku se nachází všechny potřebné služby, jako jsou obchody, restaurace, pekárna, benzínová pumpa, vlakové či autobusové spoje, pošta, lékárna, obecní úřad s matrikou a také plochy pro sport (letní bruslařská dráha, skatepark a velké dětské hřiště) i turistiku s rozsáhlými lesními porosty pro turistiku i houbaření, vodní toky pro pstruhový i mimopstruhový rybolov. V obci jsou i zajímavé cyklotrasy a turistické cesty. V zimním období je možné při dobrých sněhových podmínkách lyžovat v místních lyžařských areálech s dostatečnou kapacitou vleků. V pensionu je možné využít venkovní stolní tenis, dále pak možnost využití obecního tenisového kurtu, který je vzdálen asi 100 m. Dále je možné zajistit bowling či solnou jeskyni v 10 km vzdáleném Dvoře Králové n.L. Asi 50 m od pensionu je možnost návštěvy kosmetického "Studia Mostek", kde si může každý návštěvník dopřát za poplatek rekondiční masáže, masáže lávovými kameny, turbosolárium a Galvanic Spa Systém II (tzv. žehlička na vrásky).

Turisticky zajímavá místa

V blízkém okolí pensionu lze navštívit Zvičinu v zimě s lyžařským areálem, hrad Pecka, město Dvůr Králové n.L. se známou ZOO safari, město Nová Paka s Klenotnicí drahých kamenů, město Hostinné s Galerií antického umění, obec Kuks s hospitalem, městys Miletín a Muzeum amatérského divadla, v obci Třebihošť Galerii ve stodole, v obci Bílá Třemešná pak přehradu Les Království.

Dále stojí za návštěvu město Trutnov, v Ratibořicích Babiččino údolí, zámek v Náchodě, Opočně, Častolovicích, Hrádek u Nechanic, Staré Hrady, Hrubý Rohozec či hrad Trosky. Další turisticky zajímavá místa jsou skalní města v Adršpachu či Teplicích nad Metují nebo v Prachovských skalách v Českém ráji. Za prohlídku stojí i krajské město Hradec Králové se svými pamětihodnostmi a muzeem. Blízko je též do oblastí Krkonoš s nejvyšší horou ČR Sněžkou.

Výchozí turistická a v zimě lyžařská střediska jako Špindlerův Mlýn, Janské Lázně či Pec pod Sněžkou atd. jsou autem dostupná do jedné hodiny. Za půl hodiny autem je dostupné lyžařské středisko v Černém Dole a o pár km dále pak sjezdovka na Černé hoře či rodinná sjezdovka v Mladých Bukách.

 

© 2009  Petr Jandera